آخرین اخبار : 

ارتودنسی نامرئی چیست؟


ارتودنسی نامرئی چیست؟

بریس اینویزیلاین یا ارتودنسی نامرئی در سال 1999 توسط تکنولوژی الاین ابداع شد. وسایل متحرک ارتودنسی از مجموعه پلاک‌های پلاستیکی شفاف نامرئی تشکیل می‌شود که به خوبی روی دندان‌ها قرار می‌گیرند و آنها را به تدریج به سمت موقعیت دلخواه حرکت می‌دهند. اینویزیلاین امروزه به دلیل ارائه پلاک‌های متحرکی با ضخامت کمتر از یک میلی متر برند پیشرو و شناخته شده‌ای در زمینه وسایل ارتودنسی دندان است. این پلاک‌ها از بریس‌های تشکیل شده از سیم و براکت بسیار زیباتر هستند و گزینه مناسب‌تری برای درمان انواع نامرتبی‌های جزیی و ردیف کردن دندان به شمار می‌روند.

برای چه افرادی مناسب است؟

سودمندی استفاده از ارتودنسی نامرئی دندان در حال حاضر برای بزرگسالان و نوجوانانی تایید شده است که تمام دندان‌های دائمی‌شان درآمده است. تعهد بیمار به درمان و پیروی از دستورات دندانپزشک درباره مدت زمان استفاده از پلاک‌ها، رعایت پرهیزهای غذایی و مراجعه منظم به دندانپزشک از شروط لازم موفقیت درمان به شمار می‌رود. برای مثال دندانپزشک به بیمار توصیه می‌کند که هنگام در دهان داشتن پلاک فقط آب بیاشامد تا از لک شدن پلاستیک جلوگیری شود. اگر بیمار به توصیه‌های متخصص گوش ندهد، موفقیت درمان به خطر می‌افتد.

ارتودنسی نامرئی چه مشکلاتی را درمان می کند؟

ارتودنسی نامرئی دندان مشکلات زیر را درمان می‌کند:

به هم فشردگی و شلوغی بیش از حد دندان‌ها: در این حالت در فک فضای کافی وجود ندارد تا تمام دندان‌ها به راحتی و بدون همپوشانی و کج شدن در محل مناسب خود قرار بگیرند. میزان همپوشانی قابل اصلاح به روش ارتودنسی نامرئی یک تا پنج میلی متر است.

فاصله زیاد بین دندان‌ها: گاهی به دلیل رشد غیرطبیعی فک یا حرکت کردن دندان‌ها در اثر دندان غائب فاصله بین دندانی بسیار زیاد است. فاصله قابل اصلاح به روش ارتودنسی نامرئی یک تا پنج میلی متر است.